ISOTEC® klasik

      Je tepelno-izolačný panel, pre zateplenie nových i rekonštruovaných šikmých striech. Panely sú vyrobené z polyuretánovej samozhášavej peny PUR alebo PIR s uzavretou pórovitosťou. Povrch panelu tvorí hliníková fólia s reflexným účinkom. V paneli je zabudovaná strešná lata, vyrobená z oceľového plechu s povrchovou úpravou ALUZINK.  Strešná lata je perforovaná pre dokonalé odvetranie a odvodnenie dutiny pod strešnou krytinou. Každý panel je v oboch smeroch vybavený zámkami pre zostavenie do kompaktného tepelne izolačného strešného plášťa. Panely sa montujú zhora priamo na konštrukciu krovu (bez nutnosti debnenia a iných pomocných konštrukcií), panely teda tvoria kompaktný strešný plášť bez tepelných mostov.

 

ISOTEC® XL

      Panel ISOTEC® XL rovnaký ako ISOTEC® klasic ale má vyššiu, zosilnenú strešnú latu, s väčšími otvormi pre lepšie odvetranie priestoru pod krytinou. Je určený predovšetkým pre použitie s pálenými strešnými krytinami, pre ktoré je potrebné lepšie odvetranie priestoru pod krytinou. Tiež je vhodnejší pre strechy s vyšším sklonom, kvôli vyššej pevnosti strešných lát, ktorá prispieva k lepšej stabilite škridiel.

 

ISOTEC  Linea

      Panely Linea sú hladké izolačné panely. Nemajú vyčnievajúcu strešnú latu určenú na zavesenie škridiel ale iba latu určenú na prekrytie susedného panelu, nevyčnievajúcu nad povrch panelov. Integrovaná lata je určená pre priamu montáž plechových falcovaných krytín bez potreby bednenia. Panely systému ISOTEC Linea sa vyrábajú v dĺžke 3.000 mm, šírke 342 mm (iné šírky na vyžiadanie) a v hrúbke 80, 100, 120, 140 a 160 mm. Panely zabezpečujú izolačnú podpornú konštrukciu, pre zateplenie strešného plášťa alebo fasád, na ktorú môže byť okamžite použitá pozinkovaná, medená, plechová alebo iná neodvetrávaná krytina.  Plechová krytina sa pokladá priamo na povrch panelov ISOTEC Linea a kotví sa do integrovaných lát. 

 

ELYPAN

      Tepelne izolačné panely Elypan sú hladké veľkoplošné panely bez integrovanej strešnej laty.  Panely majú rovnaké vlastnosti aj štruktúru ako ISOTEC akurát nemajú strešnú latu. Používajú sa na zateplenie strech pripadne fasád zvnútra, resp. zateplenie stropov.

 

 

ISOTEC Parette

      Tepelne izolačný systém ISOTEC Parete  je určený pre zateplennie fasád s odvetranou vrstvou pod finálnym povrchovým obkladom. Systém má mnoho variant pre kombináciu s finálnym fasádnym obkladom (keramické obklady a dosky, sklenené fasádne dosky, drevené obklady, plechové fasádne šablóny atď.)

 

 

Všetky typy panelov majú rovnaké vlastnosti a tepelno-izolačné parametre. Líšia sa hlavne rozmermi a tvarom integrovanej strešnej laty.